Hol is kezdjem? Először is, ha ezt olvasod, köszönöm az érdeklődést, jól esett, hogy a téli utazásunk után többen jeleztétek, hogy a nyaralásunkról is írnom kellene. Nagyon nagy hatással volt rám a téli kaland, így a nyáritól is sokat vártam, miközben azért arra számítottam, hogy nem biztos, hogy sikerül megismételni. Ez a néhány blogbejegyzés, ami erről az utazásról készülni fog, elsősorban emlékeink megőrzését szolgálja, de ha egy pici örömöt átadhatunk vele másoknak, esetleg egy hasonló túrához meghozom valaki kedvét, annak nagyon örülök.
Izlandra utazni nem olcsó, nyáron pedig kifejezetten drága, ezért (is) nagyon fontos, hogy időben elkezdjünk tervezni. Az az igazság, hogy még haza sem értünk, már az utolsó előtti téli estén tervezgetni kezdtük, mit szeretnénk mindenképp megnézni nyáron is. Hamar rájöttünk, hogy 7 nap erre kevés lesz, így egy 11 napos körtúra tervezésébe kezdtünk.
Tippek a tervezéshez
Írd össze, mit szeretnél mindenképp megnézni.
Az első lépés mindig a látnivalók listázása, hogy biztosan ne maradjon ki semmi fontos.
Használj tervezési segédeszközöket.
A fenti táblázat (például) segíthet abban, hogy időszaknak megfelelő programokat válassz. Ha például az északi fényeket akarod látni, ne a nyarat válaszd.
Nézd meg az utak állapotát és bérelj megfelelő autót.
Az egyes látványosságokhoz vezető utak döntik el, milyen autót érdemes bérelned. Az autóbérlés jelentős költség lesz, ezért ha teheted, bérelj SUV-t. Egy Dacia Duster tökéletes választás lehet, de kerüld a kisebb autókat, például i20 méretűeket. Sok időt fogsz tölteni az autóban, így fontos a kényelem.
Foglalj mindent időben!
Ez különösen a szállásokra igaz, amelyek a népszerű helyek közelében gyorsan betelnek.
Ne vedd meg azonnal a repjegyed!
Ha szeretnél spórolni, érdemes várni az utazás előtti 6-8 hétig. Mi akár 25-30%-ot is spórolhattunk volna, ha nem vesszük meg a repjegyeket már februárban.
Keress különleges szállásokat!
Próbálj 1-2 különlegesebb szállást is lefoglalni az út során, mert ezek igazán megérik az élményt!
Saját terveink - Amit mindenképp látni szerettünk volna
Így nézett ki a mi térképünk:
Snaefellnsess-félsziget: Ez télen egy igazi csoda volt, így nem volt kérdés, hogy újra visszatérünk ide (1 nap).
Kirkjufell közelében egy éjszaka: Szerettünk volna ugyanabban a téli szállásban megszállni, de sajnos már februárban foglaltak voltak az augusztusi időpontok.
Westfjordok felfedezése: Rengeteg pozitív visszajelzést kaptunk róla, és YouTube-videókat is néztünk, így 2 napot terveztünk itt tölteni.
Lundanézés a híres Látrabjargon, Európa legnyugatibb pontján.
Dynjandi vízesés: A fantasztikus látvány miatt ez is kötelező megálló.
Raudisandur strand: A homok és a táj egyedi szépsége vonzott ide.
Látnivalók a déli partig vezető úton (4 nap):
Hvítserkur, Kolugljúfur-kanyon, Kálfshamarsvík, Ketubjörg-vízesés, Grafarkirkja, Víðimýrarkirkja, Akureyri, Goðafoss, Aldeyjarfoss, Grjótagjá, Mývatn-tó, Hverfjall, Hverir, Krafla, Leirhnjukur, Dettifoss, Stuðlagil-kanyon, Hengifoss, Seyðisfjörður, Klifbrekku-vízesés, Streitisviti világítótorony, Eystrahorn, Hvannagil, Vestrahorn, Stokksnes.
(Természetesen voltak még kisebb megállók is az út mentén, de azokat most kihagytam, mivel ezek közül sok végül kimaradt.)
Látnivalók a déli parton (1 nap):
Jökulsárlón, Diamond Beach, Mulagljúfur-kanyon, Svartifoss, Fjaðrárgljúfur, Hálsanefshellir-barlang, Reynisfjara, Dyrhólaey, Skógafoss, Kvernufoss, Seljalandsfoss, Gljúfrabúi.
(Ez a lista soknak tűnhet, de sokat közülük télen már láttunk, és nem is mind fért bele az időnkbe.)
Látnivalók a Felföldön és útközben oda (2 nap):
Commonwealth farm, Gjáin, Haifoss, Bláhylur, Sigoldufoss, Kerlingarfjöll.
Az utolsó napra, a reptér felé tartva (1 nap):
Commentaires